Kubki z nadrukiem w marketingu fundacji

Kubki z nadrukiem
Kubki z nadrukiem

W dzisiejszych czasach niezwykle istotnym elementem prowadzenia każdego przedsiębiorstwa czy jakiejkolwiek innej instytucji jest promocja i marketing. Są one niezbędne, ponieważ w praktycznie wszystkich branżach panuje obecnie bardzo silna konkurencja, a więc firmy muszą walczyć o klienta. Natężenie działań reklamowych różnych rodzajów na rynku skutkuje jednak tym, że bardzo wielu klientów nie przekonuje standardowo prowadzona promocja. Co istotne, jest to problem nie tylko prywatnych firm, ale także innych instytucji, a w tym także licznych fundacji. Działania marketingowe, które one prowadzą to m. in. dystrybucja gadżetów reklamowych. Okazuje się, że jest to jedna ze skuteczniejszych metod.

Gadżety reklamowe, np. kubki z nadrukiem, są popularne w marketingu komercyjnym, stąd też pomysł, aby dystrybuować je także w marketingu fundacji. Tajemnicą tej popularności jest ich zastosowanie w życiu codziennym, którym się odznaczają. Ponadto ich wygląd jest bardzo elegancki, na co wpływ mają m. in. nadruki eksponujące np. logo i nazwę danej fundacji (nie tylko firmy prywatne posiadają loga). Obok logo można zamieścić  hasła i slogany promujące działalność fundacji.

Kubki z nadrukiem fundacji, tak przygotowane, są następnie dystrybuowane wśród ludzi. Rozdaje się je np. przechodniom na ulicach. Często stosuje się tę metodę dystrybucji w większych miastach, bo tam jest ludzi najwięcej. Jest to metoda dystrybucji stosowana powszechnie w marketingu prywatnych firm. A gdzie można owe kubki rozdawać? Lista dobrych do tego miejsc jest szeroka, ale najczęściej wymienia się główne skrzyżowania, okolice parków i centra handlowe. Jeśli jest to wykonalne, można owe kubki też rozdawać osobom przychodzącym do siedziby danej fundacji.

Wyjaśnijmy jeszcze dlaczego fundacje tak bardzo zyskują na tym, że rozdają wśród ludzi kubki z nadrukiem. Jest to bardzo proste. Osoba otrzymująca kubek jest skłonna wesprzeć fundację finansowo lub logistycznie, albo zaangażować się w jej działalność. Wszystkie te korzyści są, w przypadku fundacji, nie do przecenienia. I jako takie, są argumentem decydującym o tym, że coraz więcej fundacji wprowadza do obiegu swoje gadżety reklamowe.