Tanie rozmowy dla firm i nie tylko

Tanie rozmowy
Tanie rozmowy

Jeszcze nie tak dawno temu bardzo atrakcyjne stawki za rozmowy mogły sobie wynegocjować tylko firmy i to głównie te większe. Wiele zależało bowiem od tego jak często dana firma będzie korzystała z telefonów, jak dużo aparatów zarejestruje i na jak długo zostanie spisana umowa. Ceny połączeń komórkowych były wtedy bardzo wysokie i nawet takie przywileje nie powodowały, że robiło się nie wiadomo jak tanio. Dzisiaj sytuacja ta zmieniła się już jednak diametralnie. Mamy bowiem do czynienia z bardzo tanimi połączeniami nie tylko dla firm, ale także klientów prywatnych. Jak wygląda dzisiaj tanie dzwonienie i ile to nas tak naprawdę kosztuje?Dawno już minęły czasy, kiedy to telefon komórkowy stanowił pewnego rodzaju luksus, a jego posiadanie zwyczajnie świadczyło o wysokim statusie społecznym. Dzisiaj zdecydowana większość osób posiada już swoją komórkę, a co więcej sporo osób deklaruje nawet posiadanie więcej niż jednego telefonu. Do wyboru mamy dzisiaj kilka możliwości płacenia za takie połączenia. Są to abonamenty, karty prepaid oraz tzw. mixy, czyli połączenie abonamentu oraz karty prepaid. Zazwyczaj to zawsze abonament był najmniej atrakcyjny bo drogi i wiązał się niejako ze „ślubem” z siecią komórkową, ale trochę się pozmieniało i abonament to naprawdę tanie rozmowy.

Dzisiaj większy nacisk stawia się właśnie na abonamenty. Przeciętny użytkownik telefonu komórkowego już za 40-50zł miesięcznie może dostać abonament, w którym ma nielimitowane połączenie do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane sms-y i mms-y, a do tego jeszcze różnego rodzaju pakiety internetowe, gdyż coraz częściej korzystamy ze smartfonów i zwyczajnie internet się nam wtedy przydaje. Są to więc ewidentnie bardzo tanie rozmowy.

W przypadku firm, szczególnie tych większych, takie abonamenty mogą być jeszcze niższa, a oferta rozszerzy się na przykład o nielimitowane połączenia do wszystkich krajów Unii Europejskiej czy ciekawe pakiety na połączenia do innych miejsc na świecie. Również ceny telefonów znacząco spadły. Teraz w abonamentach za złotówkę można dostać całkiem niezły telefon. Mamy więc Tanie rozmowy, tanie telefony, a wiec nic dziwnego, że tak wiele osób chętnie korzysta dzisiaj  telefonii komórkowej.